Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği nin şekilleri biraz balığı anımsatsa bile, onlarla kesinlikle hiçbir ortak yanları yoktur. Gümüş böcekleri (silverfish) tehdit oluşturmasa bile istila hafife alınmamalı ve gümüş balıklarla mücadele edilmelidir.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği nin Yaşam Tarzı ve Üremesi

Gümüş böcekleri, sıcak ve nemli yerleri tercih eden gece hayvanlarıdır. Uygun koşullar, 20 ile 30 ° C arasındaki oda sıcaklıklarında ve en az % 80’lik bir nemdir. Banyolar, yatak odaları, çamaşır odaları, tuvaletler ve mutfaklar bu nedenle gümüş böcekleri için mükemmel bir yaşam alanı oluştururlar ve gün boyunca karanlık çatlaklara, yarıklara veya eklemlere girerler, bu nedenle gümüş böceği istilası genellikle geç keşfedilir. Böceklerin üremesi de karanlıkta gerçekleşir. Gümüş böcekleri dişileri, üremenin bir aşamasında 50 ila 150 yumurta bırakabilir. Çoğu böcek yalnızca birkaç gün veya hafta yaşar, ancak bu, gümüş böcekleri farklıdır. Uygun koşullar altında, 8 yıla kadar yaşayabilirler ve bu süre zarfında karşılık gelen sayıda yavru doğurabilirler.

İstilanın nedenleri

Çoğu durumda, bir istilanın nedeni, insanların oluşturduğu mükemmel yaşam koşullarıdır. Banyolarda böcekler ihtiyaç duydukları her şeyi bulur: sıcaklık, yüksek nem ve yiyecek. Yiyeceklere, toz akarlarına ve küflere ek olarak, çoğunlukla banyolarda kaçınılmaz olarak biriken insan tüyleriyle beslenirler. Özellikle eski evler, zayıf yalıtım, eskimiş su boruları ve dış inşaat kusurları nedeniyle çok savunmasızdır.

Gümüş Böceği Zararlımı?

Gümüş böcekleri başlangıçta zararlı olarak kabul edilir ve kötü hijyenin bir göstergesidir. Bir istiladan korkmak için hiçbir neden yoktur, en azından erken fark edildiği ve yayılmadığı sürece. Hastalık taşıdıkları bilinmemektedir. Gümüş böcekleri (silverfish) ile ilgili en büyük sorun, bir istilanın genellikle başka problemlerle ilişkilendirilmesidir. Belirli koşullar altında bu, küf büyümesi veya nemle ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Böceklerin neden olduğu tek zarar, yenen kitap veya tekstiller şeklindedir. Tabii ki, bu küçük hayvanların evinizde olmasını istemezsiniz. Bununla mücadele etmemek veya istilayı çok geç keşfetmek, geniş çapta yayılmaya sebep olabilir.

Gümüş Böceği ile Mücadele

Gümüş böceğine karşı sayısız çözüm vardır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak;

Kokulu maddeler

Lavanta, uçucu yağlar veya sirke gibi ev ilaçları istenen sonucu sağlamaz. Bunun farklı nedenleri var. Gümüş böcekleri (silverfish) bu kokulardan hoşlanmasa bile bu onları önlemekte yararlı olmayacaktır. Ya kokunun kaynağından uzak dururlar veya da başka bir odaya geçerler. Kokuların gerçekten başarılı olması için, kullanıcının kendisini rahatsız edecek kadar güçlü ve geniş bir alana dağıtılması gerekir.

Profesyonel Böcek İlaçlama Firması Çağırmak

Gümüş böcekleri veyahut da başka haşereler den hızlı, kolay, garantili ve güvenilir şekilde kurtulmak istiyorsanız en iyi çözüm kaliteli bir ilaçlama firması tutmaktır.

Hijyen

Pek çok haşerede olduğu gibi, en iyi kontrol hijyen ve önlemedir. Gümüş böcekleri (silverfish) söz konusu olduğunda, odaları olabildiğince temiz tutmak, sık sık havalandırmak ve nemi düşük tutmak önemlidir. Bu sadece haşereleri önlemeye değil, aynı zamanda zayıf veya yeni başlayan bir istila durumunda tekrar kurtulmaya da yardımcı olur.

Gümüş Böceği İlaçlama
Başa dön