Sinek İlaçlama

Sinek ilaçlama hizmetimiz hızlı ve etkilidir. Aileniz, çalışanlarınız ve müşterileriniz için tam güvenliği garanti eder. Varlıkları genellikle can sıkıcıdır ve piyasada bulunan sinek kovucuların kullanılmasıyla azaltılabilir. Bunlar çok da etkili değildir. Ciddi bir sinek sorununda, profesyonel bir böcek ilaçlama firması size daha iyi yardımcı olacaktır.
Sinekler birçok hastalığın bulaşmasında önemli bir etkendir: Hepatit A, Bakteriyel Dizanteri, Amebiyaz, Tifo. Her böceğin, tavanda ve duvarlarda serbestçe hareket etmesini sağlayan, ayaklarında tüylerle kaplı yapışkan bir pedi vardır. Bu ayak pedlerinde, çoğu hastalığa neden olan milyonlarca farklı mikrop aktarılır. Sineklerin temel özelliği aşırı yüksek doğurganlıklarıdır.

Sinek İlaçlama

Bir sineğin üreme ve yaşam döngüsü

Sinekler, Diptera takımının bir parçasıdır, yani sadece bir çift kanatları vardır. Dünyada 80.000’den fazla tür uçuyor.
Bir sineğin ömrü türüne bağlıdır, ancak genel olarak sinekler yaklaşık 20 gün yaşayabilir.

Yaşam döngüsü

Bir dişi sinek 500 ile 1000 arasında yumurta bırakabilir. Sinek döngüsü 4 metamorfoz aşamasından geçer. Beyazımsı renkli yumurtalar 1 mm boyutundadır ve organik madde üzerinde birikir. 1 ila 7 günlük kuluçka döneminden sonra kurtçuk olarak da adlandırılan larva doğar. 3 ila 9 mm uzunluğundadır ve yumurtaların biriktiği organik maddeyle beslenir. Daha sonra pupaya ya dönüşmesi 5 ila 20 gün sürer. Kırmızımsı renkte ve 8 mm uzunluğunda olan bu zar nimftir ve yetişkin böcek olarak 5 ila 10 gün sonra çıkar.
Sineklerin çoğu dışarıda yaşar, ancak insanlar tarafından yaratılan elverişli koşullar (ısı, nem ve yiyecek), sinekleri ev ve işyerlerimizde görmemize sebep olur.

Biliyor musunuz?

Karasinekleri sadece sıvı gıda alabilirler. Katı yiyecekleri önceden sindirmek için tükürük salgılarlar, sonra bu sindirimin sonucunu yeniden emerler. Ayrıca kısmen sindirilmiş materyali kusarlar ve sonra yeniden emerler.

Sineklerden Etkili Bir Şekilde Nasıl Kurtuluruz?

  • Mevcut sinek türünün doğru tanımlanması.
  • Etkili bir uzun vadeli kontrol için gerekli olan gelişim yerlerinin ortadan kaldırılması ve temizlenmesi.
  • İstilanın türüne ve derecesine bağlı olarak, uzmanınızın uçan böceklere karşı optimum koruma için böcek ilaçlama yapması veya elektrikli haşere kontrol cihazlarının yerleştirilmesi.

Ev ve İşyerlerimizden Sinekleri Uzak Tutmanın Yolları:

  • Yiyecekleri veya yiyecek artıklarını dikkatlice örtün.
  • Atıklarınızı düzenli olarak atın ve çöp tenekenizi (kapağını) kapatın.
  • Evi, özellikle mutfağı (tezgah, buzdolabı, saklama dolabı, yerdeki kırıntılar vb.) düzenli olarak temizleyin.
  • Bulaşıkları etrafta bırakmayın ve her zaman kirli bulaşık suyunu atın.
  • Pencerelerinizi ve kapılarınızı kapatın.
  • Sıcakken sineklik veya tel perde kullanın.

Etkili Sinek İlaçlama:

Sinek istilası çok can sıkıcı olabilir, sinekler gittikçe daha cüretkar hale gelir ve yaşantımızda bizi sürekli rahatsız eder. Sinek ve sivrisinek şikayetiniz artarsa, türleri tanımlayabilecek ve doğru yöntemi kullanabilecek profesyonel bir haşere ilaçlama şirketiyle iletişime geçin. Uygun kontrol yöntemini seçmek için müsait bir zamanda size geliyoruz. Ek olarak, gelecekte bir sinek istilasından nasıl kaçınabileceğiniz konusunda sizlere ipuçları vereceğiz. Sinek ilaçlama esnasında kesinlikle rahatsız olmayacaksınız.

İlaçlama sırasında, sineklerin imhası, ulaşılması zor yerleri kapsayan profesyonel hazırlıklar ve özel ekipman kullanılarak gerçekleştirilir. Kullanılan tüm ilaçlar insanların ve evcil hayvanların sağlığı için güvenlidir.

Sinek İlaçlama
Başa dön