Pire İlaçlama

Pire ilaçlama kendi başınıza yapmak oldukça zordur, bu nedenle, bu parazit böceklerle savaşmanın en iyi yolu, uzman ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmektir. Pireler, belki de kurtulması en zor olan parazit böceklerdir. Bir insanın evine çeşitli şekillerde girerler.

Evcil hayvan sahibiyseniz, pire sorununa aşina olabilirsiniz. Kanla beslenen yaygın parazitlerdir ve en sevdikleri konaklar köpekler, kedilerdir ve diğer tüylü hayvanlardır.
Pireler çok çevik böceklerdir, uçmazlar ama çok uzağa zıplayabilirler. Boylarıyla orantılı olarak uzun atlamada şampiyonlar. Hayvanlar da dahil olmak üzere kurbandan kurbana ve insanlara bu şekilde kolayca geçerler.
Sivrisinek ısırıkları gibi pire ısırıkları da ciltte kırmızı bir iz bırakır ve kaşıntılıdır. Bazı insanlar pire tükürüğüne şiddetle tepki verebilir ve bir alerjiyi tetikleyebilir. Şu anda dünyada yaklaşık 2.500 pire türü bulunmaktadır.

Pire ilaçlama

Pireler Nasıl Yaşar?

Pireler kan emen küçük böceklerdir. Bu, kanla beslendikleri anlamına gelir. Bununla birlikte, kana o kadar susarlar ve o kadar düzenli olarak sokarlar ki, ev sahiplerinde yaşarlar ve onları parazit yaparlar. Bir pirenin, ev sahibine geldikten sonraki ilk yarım saat içinde beslenmek için ısırmaya başladığını bilmelisiniz.

Pireler Nasıl Çoğalır?

Pireler çok yüksek hızda ve çok büyük ölçekte ürerler. Dişi pirenin yaşamının yenilenmiş üç döngüden geçtiğini bilmelisiniz. İlk başta beslenirler. Sonra her yemekten sonra çiftleşirler. Sonunda, beş ila yedi yumurta yumurtlarlar. En iyi halindeki bir pire günde 50 yumurta bırakabilir. Zamanla daha az üretken hale gelir, ancak yine de günde 20 yumurta bırakmaya devam edebilir.

Genel olarak, pirelerin varlığı genellikle utanç verici bir şey olarak görülür, çünkü parazitlerin varlığı genellikle temizlik sorunu, hijyen eksikliği ile bağlantılıdır. Durum böyle değildir, çünkü bir pire avının üzerine atlayabilir ve çok kolay bir şekilde temas olmadan bulaşabilir.

Pireler Hastalık Bulaştırırlar mı?

Pire hakkında bilmeniz gereken şey, tüm ortamlarda etoburları en çok etkileyen parazit olmasıdır. Bazıları için, çok alerjiktirler ve ciddi cilt sorunlarına veya pullikoz ve alerjik dermatite neden olabilirler.
Pire, gelişmiş ülkelerde nadir de olsa oldukça endişe verici olan veba da dahil olmak üzere vektör kaynaklı hastalıkları bulaştırma yeteneğine sahiptir. Bu seyahat ederken bilmeniz gereken bir şey çünkü kaldığınız belirli yerlerde dikkat etmeniz gerekiyor. Isırıklar ayrıca başka virüsleri de bulaştırabilir ve enfeksiyonlara, ateşe ve kansızlığa neden olabilir.

Neden Hızlıca Pire İlaçlama Yapılmalı?

Pireler, yalnızca evcil hayvanların ve insanların kanıyla beslenen sürünen böceklerdir. Bu haşereden bu kadar korkuluyorsa, bunun nedeni kısmen çok hızlı çoğalmasıdır. 50 günde bir dişi 2.500 yumurta veya günde ortalama 50 yumurta bırakabilir. Ayrıca kedi veya köpek piresi insanlara birçok hastalığı (tifüs, veba, zoonoz vb.) bulaştırabilir.

Pire İlaçlama
Başa dön