Zararlılar Nedir?

Zararlılar nedir? Öncelikle mülke ekonomik zarar veren organizmalar, zararlılar olarak adlandırılır.

Zararlılar Nedir?

İnsanları, evleri, çiftlik hayvanlarını veya yiyecekleri istila eden hayvanların yalnızca zararlı olarak görülmesi gerekmez. Ekolojik sistemimizde faydalı özellikleri de vardır. Bununla birlikte, bize çok yaklaştıkları anda, parazit olarak bizimle beslendikleri anda, örneğin tahtakurusu böcekleri veya mülkümüzü tahrip ettiklerinde, profesyonel önlemlerin alınması gereken haşereler, parazitler ve haşarat mücadele.

Tüm haşerelerin ortak özelliği, istilalarının yüksek maliyetlere, onarım maliyetlerine veya yeni edinim maliyetlerine neden olmasıdır. Yıkıma neden olurlar ve sıklıkla sağlık riski oluştururlar.

Zararlı Türleri

Zararlı kemirgenler, kesici dişlerinden dolayı hasara neden olurlar. Bunlar sıçan, fare ve tarla faresi gibi kemirgenleri içerir. Tarım, bahçecilik, hayvanların tutulduğu ve yiyeceklerin işlendiği yerlerde etkindirler.

Böcekler arasında hamamböcekleri, pireler, yatak böcekleri, gümüş balıklar bulunur. Bazı böcekler tercihen bitkilere ve malzemelere saldırır. Diğerleri insanların yakınında yuva yapar, çünkü büyük bir kısmı insanlara ve evcil hayvanlara veya çiftlik hayvanlarına besin kaynağı olarak hizmet eder. “Konaklarının” kanı ve deri pullarıyla beslenirler. Parazitler kelimesinin kökeni haşaratları çok iyi tanımlar: Yunanca parásitos’tan türetilen Latince parasitus, “parazit” ve “siyah nokta” anlamına gelir.

Yaban arıları, güvercinler, sansarların saldırıları çok büyük hasara neden olurlar ve maliyetlerinde zararlı olarak adlandırılabilir.

Profesyonel Yardım Olmadan Zararlıları Kontrol Etmek Neden Zordur?

Zararlılarla savaşmak, doğru haşereleri tespit etmek için eğitimli bir göz gerektirir. Zararlı böceğin kontrol edilip edilmeyeceğini ve nasıl kontrol edilebileceğini ve uzaklaştırılması veya yerinin değiştirilmesi için hangi uygun araçların kullanılması gerektiğinin öğrenilmesi.

Kendiniz kontrol etmek, genellikle çok başarılı olmayan çok fazla zaman ve çaba anlamına gelir, çok büyük maliyetler ve en kötü senaryoda, böcekler tamamen ortadan kaldırılmaz ve başka yerlere veya odalara yayılırlar.

Bilinçsiz müdahele, genellikle internette bulunabilecek farklı, bilgilere dayalı olarak piyasada bulunan böcek ilaçlarıyla gerçekleştirilir. Bununla birlikte, ticari olarak temin edilebilen ajanların çoğu, %100 koruma sağlamaz ve sadece kombinasyon halinde etkili olabilir. Yetişkinler, çocuklar ve evcil hayvanlar için sağlık riskinden kaçınmak için böcek ilacı kullanımı sadece bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Özel veya ticari olarak akut bir haşere sorununuz var mı?
Uzmanımız size bireysel bir teklif sunmaktan mutluluk duyacaktır. Bizimle İletişime Geçebilirsiniz…

Yalnızca bir uzman size profesyonel tavsiye verebilir, mülk ve bireysel kullanım için doğru önlemleri ve araçları güvenilir bir şekilde seçebilir. Sadece uzman, uzun vadede zararlıları başarılı bir şekilde ortadan kaldırmak için gerekli malzemeye ve donanıma sahiptir.

Zararlılar Nedir?
Başa dön