Yaban Arısı Yuvasının Kaldırılması

Yaban Arısı

Riskler ve Tehlikeler

Bahçedeki veya evdeki tek bir eşek arısı can sıkıcıdır fakat genelde tamamen zararsızdır. Evin hemen yakınında veya evin içinde tam büyüyen bir yaban arısı yuvası varsa o zaman durum farklıdır. Günlük yaşamınızda bir kısıtlama yaşıyorsanız veya alerjinizin olduğunu biliyorsanız, eşek arısı yuvasını kaldırmalısınız.

Yaban Arısı Yuvalarını Temizlemenin Tehlikeleri

Yaban arıları temelde saldırgan hayvanlar değildir. Ancak, onlara çok yaklaşırsanız ve yaşam alanlarına nüfuz ederseniz, onu korumaya çalışırlar. Yaban arısı türüne bağlı olarak, bir yuvada 7.000’e kadar örnek yaşayabilir ve bunların çoğu tehlike anında ortaya çıkar. Alerji yoksa, tek bir yaban (eşek) arısı sokması ağrılıdır ancak tehlikeli değildir. Ancak özellikle yüz, boyun veya ağızda birden fazla sokma mevcutsa alerjisi olmayan kişiler için bile tehlike oluşturmaktadır.

Yaban Arısının Yuvasını Profesyonellere Kaldırtınız

Eşek arısı yuvalarının profesyonelce kaldırılması paraya mal olur ve bu da birçok ilaçlama firması çağırmaktan caydırır. Ancak, hiçbir koşulda bireysel olarak mücadelenin tehlikelerine ve risklerine girilmemelidir. Profesyonel eşek arısı kontrolünün prosedürü ve maliyetleri hakkında size mümkün olduğunca telefonla bilgi vermekten memnuniyet duyarız. Uzman ve tecrübeli kadromuz, size hızlı ve güvenilir bir şekilde yardımcı olmak için gerekli ekipmana sahiptir. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaban Arısı Yuvasının Kaldırılması
Başa dön